aj​​

Proč studovat právě ájurvédu?
Můj učitel v Indii často říkával : co na západě s těmi lidmi děláte. Samý přístroj, snímkování, měření, hodnoty a pak řežete, odstraňujete.
Stačí si všímat. Vše je na člověku napsáno. Vidět, jak vypadá, jak se chová, jak mluví. Ani není třeba poslouchat, jak líčí své potíže. Vy už máte jasno.
Vy potřebujete vědět kde je příčina. Jak vypadá jeho den, jídelníček, vztahy. Kdy potíže začaly a co se ten čas stalo v jeho životě negativního.
Musíte také poznat, jestli se chce vyléčit nebo jen léčit a střídat doktory, léčitele, léky. A také co pro vyléčení dokáže udělat sám, obětovat, změnit.

Mnohdy zjistíte že nic a tak z léčení takového člověka vycouvejte. Možná čeká jen na rychlou pilulku, která mu okamžitě uleví, ale problém nevyřeší.

Když je však odhodlán, myslí to s definitivním uzdravením vážně, s láskou mu pomáhejte.

K tomu je však pro naše žáky dlouhá cesta. Především potřebují pokoru, teoretické znalosti, ale hodně, hodně zkušeností.
Každý člověk je jiný, má jiné složení dóš a my se budeme učit poznávat jednotlivé typy, abychom věděli co potřebují.

Nejen, že odstraníte současné potíže kvůli kterým za vámi přišel, ale i ty o kterých nemluvil, protože si na ně zvykl, nebo mu řekli, že se nedají vyléčit.

Nikdy nejde jen o jeden problém, ale o celou škálu současných, nebo i budoucích nemocí, které vyplývají z jednotlivých konstitučních typů každého člověka.

Odpovědi na otázky, jak je to možné, jak to lze dokázat, jsou prakticky osnovy ŠKOLY ÁJURVÉDY.

Ájurvéda, pozoruhodné vědění a znalosti vyslovené před několika tisíci lety, předávané ústně, úspěšně praktikované a zaznamenané po dalších tisících letech. Budete překvapeni tím, co již tehdy bylo známo a je dosud nepřekonáno.

Indie nám plnými hrstmi nezištně  nabízí toto vědění. Západní medicína a farmacie, pyšná a bez pokory, se k dávnému vědění, ale i k přírodě obrací zády, hledá umělé alternativy na kterých lze vydělávat, ale které, jak již nyní vidíme vedou ke zkáze.

Ne tak ovšem všichni lékaři. Již mnoho z nich studuje ájurvédu v Indii i  na západních univerzitách, ale i u nás jsou takoví, kteří se v ájurvédě vzdělávají.

Žáci školy ájurvédy u nás v jižních Čechách budou mít tu jedinečnou příležitost nahlédnout za pomoci fundovaných průvodců do oceánu dávného vědění a být tak mezi prvními, kteří budou přinášet  nové možnosti, především prevenci pro šťastný, dlouhý a zdravý život v souladu s přírodou.

Marie Ria.

 

 

2 comments

    1. Dobrý den, ano, vyučujeme. Na shivami@email. cz vám mohu sdělit bližší údaje, příp. telefon 777 039 013. S pozdravem, Rychlíková

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *