Za zakladatele ayurvédy je považován bůh zdraví Dhanvantri, který je jednou z podob boha Višnu.
Zde ozdravná a velmi silná védská mantra Dhanvantari Gayatrí mantra. Pomůže nám otevřít naše srdce i mysl, ozdraví, uzdraví…

Naučíme se ji v naší škole.

 

DHANVANTARI  MANTRA PRO DOBRÉ ZDRAVÍ

Lord Dhanvantari Mantra nebo také Dhanwantri Mantra je modlitba určena pro uspokojení Pána Dhanvantari, Boha ájurvédské medicíny.

Lord Dhanwantari je považován za nejstaršího praktikanta ayurvédy.

Dhanvantari Mantra :

Om Namo Bhagavathe 

Maha Sudharshanaya

Vasudevaya Dhanvantaraye;

Amrutha Kalasa Hasthaaya

Sarva Bhaya Vinashanaya

Sarva Roga Nivaranaya

Thri Lokaya Pathaye

Thri Lokaya Nithaye

Sri Maha Vishnu Swarupaya

Sri Dhanvantri Swarupaya

Sri Sri Sri Aoushadha Chakra Narayanaya Namaha

Význam Dhanvantari Mantra:

Modlíme se k Bohu, který je známý jako Sudarshana Vasudeva Dhanvantari. Je držitelem Kalasham* plného nektaru nesmrtelnosti. Lord Dhanvantri odstraní všechny obavy a odstraní všechny nemoci. On je dobrý příznivec tří světů. Dhanvantari je jako Pán Višnua, který byl zmocněn k léčení duše Jiva. Klaníme se Pánu ájurvédy.

*Kalasha, také Kalash nebo kalasa (kalaśa, doslovně „džbán, hrnec“), je kovový – mosazný, měděný, stříbrný nebo zlatý) hrnec s velkou základnou a malými ústy, dostatečně velký, aby udržel kokos. „Kalasha“ je také hrnec naplněné vodou, přikrýval se korunkou z mangových listů a kokosovým ořechem. Tato kombinace je často používána u hinduistických rituálů a bývá znázorněna na hinduistické ikonografii . Někdy je kalasha vyplněna  mincemi, obilím, drahokamy, zlatem, nebo kombinací těchto položek namísto vody.

Odříkávejte tuto mantru 8, 16, 64 krát nebo 108 krát dle Vašich časových možností.              Můžete recitovat tyto mantry za každého, kdo je nemocný.

Kéž Pán Dhanwantari propůjčí dobré zdraví, dlouhověkost a mládí pro všechny z nás.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *